Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski niedawno rozstali się z TVP, dla której prowadzili "Pytanie na śniadanie". Obecnie można oglądać ich na YouTubie, na który przygotowują autorski wideo podcast "Serio?". W pierwszym odcinku ich show gościli Jakuba B. Bączka, któremu opowiedzieli "po raz pierwszy o swoim życiu" (jak napisali w tytule filmiku) i o tym, czego doświadczyli przez żarliwe komentowanie ich związku w mediach. Portale przez dwa lata ochoczo śledziły każdy krok pary, a także cytowały wypowiedzi byłej żony Kurzajewskiego i byłego męża Cichopek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Katarzyna Cichopek: "Bałam się. Zostałam zepchnięta do kąta jak mysz"

Katarzyna Cichopek w rozmowie z Jakubem B. Bączkiem ujawniła, że na początku jej związku z Maciejem Kurzajewskim długo bała się działać publicznie. Powiedziała:

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat był taki moment, że serio bałam się zrobić cokolwiek.

"Miałam wrażenie, że każdy mój ruch będzie źle odczytany, a każde słowo, które powiem — odwrócone przeciwko mnie. Zostałam zepchnięta do kąta jak szara mysz. Strategia »siedź cicho, nic nie mów, tak będzie najlepiej« poniekąd opłaciła się na tyle, że odzyskałam swoją równowagę emocjonalną i psychiczną na tyle, że mogłam się zdystansować. Zajęło mi to dwa lata" — podsumowała aktorka.

Maciej Kurzajewski chwilę później zwrócił uwagę, że dość długo był z Katarzyną Cichopek bohaterem medialnej wrzawy z powodu swojego życia osobistego. Wymownie odniósł się do podgrzewania w sieci atmosfery wokół jego związku z celebrytką. Powiedział:

Nasza historia trwa bardzo długo — piętnowanie tej historii, rozkładanie jej na czynniki pierwsze, podjudzanie i rzeczy, które pojawiają się w sposób zaskakujący po bardzo długim czasie, kiedy sytuacja właściwie powinna już być dawno wyjaśniona.

"Kiedy emocje opadły, nagle ktoś się budzi i podgrzewa ją lub dokonuje nowego nalotu. Nie rozumiem tego, zwłaszcza że nie robię nic złego tego osobie — nie komentuję, nie mówię, nie opowiadam, nie narzekam. Dokonuję świadomego wyboru, że nie chcę tego robić, że pewien etap jest zamknięty i że nie muszę tego ciągnąć za sobą" — dodał.

Maciej Kurzajewski później zaczął się zastanawiać, jak walczyć z "kłamstwem, manipulacją i nieprawdą, która się pojawia". Dumał, czy odpowiadanie na zaczepki jest słuszne, czy nie. Jakub B. Bączek stwierdził, że jakakolwiek reakcja ze strony pary tylko by napędzała atakujących do publikowania kolejnych obelg. Dodał, że "milcząca" postawa pary była dojrzała, choć na pewno dla nich niełatwa. Cichopek odparła:

To jest mechanizm, który sprawia, że ofiara boi się mówić. Jeżeli dojrzałe i dorosłe jest siedzenie cicho, to jak te osoby mają się bronić?! Oczywiście są narzędzia prawne, by postawić tę granicę, ale sama wiem, ileż się zbierałam w sobie emocjonalnie, by się z tym zmierzyć, bo trzeba mieć odwagę.

Dalszą część artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski — historia związku

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pracowali razem na planie "Czaru par" w 2019 r. — on prowadził program, a ona była jedną z jurorek (z ówczesnym mężem). W trakcie kręcenia show mieli nawiązać romans, co najpierw zasugerowała mediom Paulina Smaszcz (była żona Kurzajewskiego), a później potwierdził Marcin Hakiel (eksmąż Cichopek). "Tutaj w tym wszystkim jest ta osoba trzecia, którą znałem. On nie był kimś obcym, wiedział, że mam dzieci. Znałem go ze studia, my spędziliśmy pół roku na nagraniu »Czaru par«" — powiedział Hakiel w wywiadzie dla Żurnalisty.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski długo zaprzeczali, że łączy ich coś więcej, niż tylko stosunki zawodowe i praca w TVP. Zapytana przez reporterkę portalu Jastrząb Postu o partnera z "Pytania na śniadanie", prezenterka odparła:

Nasze relacje są zawodowe. Maciej jest fantastycznym dziennikarzem.

Katarzyna Cichopek dopiero po rozwodzie z Marcinem Hakielem potwierdziła związek z Maciejem Kurzajewskim. Zrobiła to w dniu swoich urodzin, które spędziła ze swoim chłopakiem w Izraelu. "Najpiękniejszy prezent na 40. urodziny — miłość" — napisała na Instagramie. "Cieszę się, że ten dzień mogę dzielić z tobą!" — dodał Kurzajewski w instagramowym wpisie. Zdjęcie skomentowała m.in. Paulina Smaszcz, która w komentarzu nazwała swojego byłego męża "kłamcą" i wypomniała mu, że ponoć nic nie kupił jej na 40. urodziny. Później odniosła się do swoich słów, pisząc:

Niech będą szczęśliwi dla spokoju mojego i moich synów. Ile można kłamać, oszukiwać, zdradzać, zaprzeczać, manipulować, zatajać, zapewniać, robić z gęby cholewę? No ile? Dla naszej całej rodziny ta sytuacja była już nie do zniesienia i zakłócała naszą codzienność.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski dzień po ujawnieniu swojego związku udzielili krótkiej rozmowy redakcji "Pytania na śniadanie". Prezenterka powiedziała:

Czas zamknięcia pewnego rozdziału i co najważniejsze, otworzenia nowego. (...) Jedyne, o co możemy prosić to o wsparcie, miłość i zdrowie, które jest najważniejsze. Niech wszyscy będą szczęśliwi.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski oficjalnie jako para pokazali się na gali 70-lecia Telewizji Polskiej w listopadzie 2022 r. Udzielili też razem kilku wywiadów. "Nie chcemy łączyć życia prywatnego z tym, co robimy zawodowo na antenach TVP i w »Pytaniu na śniadanie«" — podkreślił Kurzajewski, zapytany przez reporterkę w "Super Expressu", czy łatwiej pracuje im się razem jako partnerom życiowym. "Nie jest to miejsce, w którym będziemy epatować naszą prywatnością" — dodała Cichopek. Od tamtej pory często relacjonują swoje podróże po świecie na Instagramie. Podczas wypadu do Nowego Jorku Kurzajewski miał oświadczyć się Cichopek, jednak oni sami nie chcieli tego potwierdzić. Aktorka dopiero pod koniec 2023 r. pokazała pierścionek zaręczynowy.

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski Andras Szilagyi / MW Media
Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ANDRASZ SZILAGYI/MWMEDIA / MW Media
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. W serwisie Plejada.pl każdego dnia piszemy o najważniejszych wydarzeniach show-biznesowych. Bądź na bieżąco! Obserwuj Plejadę w Wiadomościach Google. Odwiedź nas także na Facebooku, Instagramie, YouTubie oraz TikToku.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: [email protected].